Bilgi Sistem

Bu sayfaya erişim şifre ile sağlanmaktadır.              Bilgi Sistem Birimi Hastanemiz bünyesinde kullanılmakta olan bilgisayar, yazıcı, tarayıcı ve bağlantılı donanımlarının bakım, onarım ve sürekliliğinden; Hastanemiz bilgisayarlarına hizmet veren sunucu sistemlerinin kurulumlarının ve gerekli bakımlarının yapılması ve performanslı çalışmasından; Bilgisayar ağ alt yapısının hazırlanması, kablo bağlantılarının düzenlenmesi, ağ cihazlarının kurulum ve çalışmasından sorumludur.

 

Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) ve Laboratuvar Yönetim Sistemi (LBS) otomasyon programlarının eğitimlerini vermek bunların yanı sıra raporlamalar istatistiki verilerin değerlendirilmesi yapılmaktadır. Yazılım birimi olarak diğer veri personellerinin yetkileri olmayan bölümlere erişilerek hastalara ait gerekli çözümleri üretmekle görevlilerdir.

Hastanemizde poliklinikler, yatan hasta servisleri,acil servis,tetkik ve tedavi üniteleri ile ihtiyaç duyulan diğer birimlerde kayıt,sorgulama,sıralama,disipline etme,yönlendirme,bilgilendirme,hasta ve yakınlarına yardımcı olma gibi görevler bilgi işlem hizmetleri kapsamında çalışan personellerimiz tarafından yürütülmektedir.

Bu görevi yürüten personellerimiz;

-Hasta haklarını ön planda tutan,

-Hasta ve ailesine saygılı,

-Güler yüzlü ve saygılı davranarak onlarla açık iletişimde olan,

-Hastaya her konuda güven veren,

-Etik değerlere önem veren,

-Sorumlu, duyarlı, çağdaş esaslarla görev yapmaktadırlar.

Söz konusu personellerimize belirli aralıklarla konuları ile ilgili olarak hizmet içi eğitim verilerek yeni ortaya çıkan mevzuat ve davranış bilgileri artırılmaktadır.

 

 

 

 

    
    Sistem Yönetim 
  
 İzzet ÇAYCI (1186)
      
Teknik Destek    
Vedat GÜLER
 (1183)
Serkan SEZER (1195)


Tel :03123103230

                       
  Otomasyon 
       
Tel :03123103230 - 1188, 1189

           

e posta

           


 

 

 

Birimler
Sağlık Bakanlığı Duyuruları
    
TKHK Duyuruları
Web Uygulamaları