El Rehebilitasyonu Ünitesi

Bu sayfaya erişim şifre ile sağlanmaktadır.EL REHABİLİTASYON ÜNİTESİ

 

 

 

Ünite Sorumlusu

 

Uzm Dr. Hülya Şirzai

 

 

Ünitede Çalışan Hekimler

 

Uzm Dr. Sevgi Cemile Polat

 

Uzm Dr. Seda Fidancı

 

 

El ve üst ekstremitenin başlıca fonksiyonları; ulaşmak, tutmak, kavramak, taşımak ve bırakma ile ilgili günlük yaşam aktiviteleri yerine getirmektir. Bu kapsamda el fonksiyonlarının normal çalışması yaşamımız için önemlidir. Türkiye’de el cerrahisinin gelişmesiyle birlikte el rehabilitasyonu uygulamaları giderek önem kazanmıştır. Hastanemiz kuruluşundan beri rehabilitasyon tıbbının tüm alanları ile ilgilenmekte olup, El Rehabilitasyon Ünitesi ayrı bir ünite olarak 2001 yılından beri tüm el rehabilitasyonu alanına giren hastalara hizmet vermektedir.

            Ünitemizde fleksör ve ekstensör tendon yaralanmaları, sinir yaralanmaları ve sıkışmaları, ezilme yaralanmaları, el bileği, ön kol, dirsek ve kol kırık ve çıkıkları, yumuşak doku yaralanmaları, üst ekstremite artroplastileri, amputasyonlar, ve replantasyon cerrahisi yapılan hastalar, romatoid artrit, osteoartrit ve üst ekstremiteyi etkileyen diğer romatizmal hastalıklar, dupuyturen kontraktürü, tetik parmak, diabetik el, kompleks bölgesel ağrı sendromu ve spastik el gibi el problemleri olan kişiler tedavi edilmektedir.

            Ünitemize başvuran hastalara fizik muayene yapılır ve fonksiyonel değerlendirilme ölçütleri uygulanır. Tüm değerlendirme sonuçları hasta muayene formları ile kayıt altına alınır. El rehabilitasyonu ile ilgili uzman ekibimiz tarafında egzersiz, fizik tedavi ajanları, iş ve uğraşı tedavisi uygulanmaktadır. Rehabilitasyon sürecinde hastanın gelişimi düzenli olarak değerlendirilir.

 Hastanemiz El Rehabilitasyon Polikliniği her pazartesi mesai saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Tıbbi Birimler
Sağlık Bakanlığı Duyuruları
TKHK Duyuruları
Web Uygulamaları